Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Qigong (Chi Kung)

Qigong (Chi Kung) jest uważany za istotę chińskiego Kung Fu. Porównując z innymi stylami kungfu, ma szersze konotacje. Jest to starożytny chiński system opieki zdrowotnej, który integruje ćwiczenia fizyczne, kontrolę oddechu i ćwiczeń umysłowych. Nazwa składa się z dwóch znaków chińskich. Qi oznacza siłę życia i energii, która istnieje w całym wszechświecie. Gong oznacza umiejętności kungfu, które są uprawiane przez ciągłe szkolenia. Dlatego Qigong oznacza kultywowanie energię, która jest korzystna ćwiczenia sposób na wzmocnienie warunków fizycznych, zwiększa witalność i trzymać ludzi zdrowych.

Prezentuje doskonałe połączenie między ludźmi i naturą, a także między ciałem ludzi i ich umysłach. Podkreśla, że ​​ludzie mają bliski związek z naturą i środowiskiem naturalnym oraz warunków pogodowych wpływających na ich warunki fizyczne. Poprzez regulację oddechu i ruchu fizycznego w zamiarze, że bycie w zgodzie z naturą, ludzie czują się bardziej komfortowo i zdrowsze zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Starożytny Qigong został sklasyfikowany na pięć szkół: konfucjanizmu , medycyny , taoizmu , buddyzmu i sztuk walki. Konfucjańskiej Szkoła ma na celu poprawę temperament ludzi. Medical School ma zapobieganie chorobom, leczenie i zdrowie ciała jako głównych punktów. Taoistycznych Szkoła skupia się na rozwoju mieszanej kondycji fizycznej i zdrowego umysłu. Buddyjski Szkoła realizuje wolnego ducha poprzez kultywowanie temperament i szkoły sztuk walki ma tendencję do budowania ciała ćwiczyć i doskonalić umiejętności Kung Fu. Pięć szkół są podzielone na dwa typy: statyczne i dynamiczne poprzez uprawy poprzez ćwiczenia. Dawne cele pobudzenie funkcji narządów stojąc, siedząc i leżąc cicho. Tego ostatniego celem jest wzmocnienie warunków fizycznych, wykonując kilka miękkiej praktyki i masaż.

Niniejszy Qigong pochłania metody utwardzania i umiejętności ćwiczeń starożytnych pięciu szkół, tworząc szeroki i głęboki układ fitness. Teraz jest tak popularne jak Tai Chi w Chinach. Wielu ludzi, szczególnie seniorzy, jak ćwiczyć Qigong jako ćwiczenia rano w parkach miejskich i placów.

Rodzaje Qigong
Dysk Qigong jest często używany w trakcie walki praktyce artystycznej. Funkcjonuje zacisnąć mięśnie ogólne uwolnienia siły i zwykle dąży do osiągnięcia celu, jakim jest oddychanie brzuszne, aby stworzyć fundament dla sztuk walki praktyce. W wielu chińskich filmów kung fu, jest często przedstawiane w walce z wrogiem.

Miękki Qigong jest uważany za dobry sposób na kondycję. Przywiązuje wagę do głębokiego oddychania, jako sposób na relaks, więc ćwicząca może zostawić wszystkie problemy i smutek w tyle. Podstawowe umiejętności z Tai Chi i Wing Chun w boksie Południowej (Nanquan) należą do tego szkolenia. Ponieważ nie zużywa dużo energii i wytrzymałości, nadaje się do seniorzy, kobiety i innych słabszych ludzi.

Praktyka
Kultywowanie Qi: To odnosi się do sztuki siedzi cicho, który podkreślił w taoizmu. W ten sposób ludzie mogą Qi w dolnej części brzucha. Spróbuj poczuć moc to i przechowywać go w organizmie. Kontynuuj, aby siedzieć cicho, ignorować otoczenie i gromadzą Qi stopniowo.

Trening Qi: Staraj się kontrolować i przenieść Qi elastycznie według własnej potrzeby. Bokser musi porządnie ustawić Qi w jego ramionach, przenieść go do pasa, lub używać go w całym ciele, w różnych sytuacjach. Tymczasem ważności oznacza Yang (męski element), aktywności, siły i inspiracji oznacza Yin (kobiecość), ciszę i miękkość. Podczas szkolenia Qi, jest to niezbędne do prawidłowego połączenia upływie i inspiracji.

Funkcja Healing
Qigong nie jest panaceum, ale jest traktowane jako ważny medycyny komplementarnej w uzdrowienie niektórych chorób. Praktykowanie Qigong może inspirować podmiotowość i wolę obu pacjentów do wykonywania i leczyć się. Różni się od tradycyjnej obróbce, w której pacjenci biernie podążać przepisywania ich lekarzy. Poprzez ćwiczenia fizyczne i kontroli oddechu, pacjenci mogą stopniowo szkolić ich mentalność o uruchomienie Qi w organizmie leczyć skupiony narząd choroby. Poza tym, to pomaga efektów leczenia akupunktura i moxibustion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>