Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Kung Fu

Kung Fu, starożytny sport, popularne w Chinach, ma bardzo długą historię, w trakcie którego zostały stworzone różne umiejętności i znacznie ulepszony. Pochodzi z potrzeb łowieckich i obronnych w społeczeństwie pierwotnym (ponad 1,7 milionów lat temu – 21 wieku pne), to na początku obejmowała tylko pewne podstawowe umiejętności, takie jak rozszczepienie, siekania i kłucia. Później system Kung Fu utworzony i opracowany głównie z umiejętności walki z dynastii Xia (21-gie – 17 wieku pne) do dynastii Yuan (1271/68) i osiągnęła swój szczyt podczas Ming i Qing Dynastie (1368/11) , W dzisiejszych czasach, dobrze się rozwija i staje się nie tylko umiejętności walki i ruchu fizycznego. Jest to także sposób na utrzymanie pasuje, rozrywki i wydajności.

Formowanie
Chiński Kung Fu zaczął powstawać w czasie społeczeństwie niewolnictwa (około 11 wieku pne – 403 pne). Na fundamencie dynastii Xia, to dobrze opracowane, aby być bardziej praktyczne i standard, aby lepiej służyć bitew. Podczas Shang i Zhou dynastii (17 wieku pne – 256 pne), taniec wojenny był używany do szkolenia żołnierzy i wzmocnić morale armii. Teoria Tai Chi został podniesiony, a następnie położyć fundament dla systemu wczesnego chińskich sztuk walki. Później, stany wasale w Okresie Wiosen i Jesieni (770 – 476 pne) zwracał uwagę na umiejętności walki wykorzystywanych w walkach. Qi Huangong (716 – 643 pne), jeden z królów państwowych w tym czasie, nawet sztuki walki konkursy odbywają się dwa razy w roku, aby wybrać bohaterów.

Rozwój
Rozwój Kung Fu rozpoczął podczas społeczeństwie feudalnym (221 pne – 1911). Po cesarz Qin Shihuang (259 – 210 pne) zjednoczony centralnej zwykły Chin, umiejętności bojowe wśród żołnierzy stopniowo przekształciła Guanzhong Boxing który był nazywany Hong Fist później. Zapasy, szermierka, taniec i walki mieczem mieczem były popularne w dynastii Qin i Han (221 pne – 220 ne). Na przykład, Xiang Zhuang, słynny generał w tym czasie grał miecz na Hongmen Bankiet z zamiarem zabicia Liu Bang, który później został cesarzem Gaozu z Zachodniej Dynastii Han (206 pne – 24 AD).

W czasach dynastii Song (960 – 1279), na wniosek Yue Fei i innych patriotycznych generałów, wielu żołnierzy i zwykłych ludzi tendencję do praktykowania Kung Fu. To było w tym czasie, że Południowa Pięść (Nanquan) stał się popularny styl biorąc Hangzhou w centrum praktyki. Południowa Pięść przede wszystkim podkreślić, ruchy kończyn górnych. Ruch łokcie i kolana były umiejętności asystent. Później wiele podobnych grup zostały ustanowione w celu promowania integracji północnych i południowych sztuk walki.

Shaolin kungfu
Shaolin kungfu

W dynastii Yuan (1271 – 1368), od Han narodowość była postrzegana jako ragtag, ludzie Han zabroniono ćwiczyć Kung Fu w grupach, ale potajemnie zebrali się grać. Mówi się, że Jueyuan, opat z klasztoru Shaolin w tym czasie udało Osiemnaście Arhatów Fist do tworzenia siedemdziesiąt dwa Fists (Huaquan). Później dowiedziałem Li Family Fist, Baimo Fist i Cailifoquan do dalszej poprawy wszystkie umiejętności na sto siedemdziesiąt dwa Fists, w tym pięć-Element Boks i Osiem Diagram Boxing.

W czasach dynastii Ming (1368 – 1644), Długiej Pięści (chang), Hong Fist i Kicking Nogi pojawiły się pojedyncze i pary praktyce. Połączenie stylów północnych i południowych skomponował Shaolin szkole Boks. Qi Jiguang, słynny patriotyczne ogólnego w dynastii Ming, zebrane wszystkie umiejętności w Chinach w tym czasie, w tym Długiej Pięści, krótkie ręce, Hong Pięści, Bazi Pięści i innych umiejętności i ludzi zwanych je Southern Shaolin Boks. Później Długiej Pięści, Short Ręce, Pięć Fist i Hua Pięść prowincji Shandong, Five Kształty Boks i Crane Boxing prowincji Fujian, jak również Hung Kuen, Wing Chun i Cailifoquan prowincji Guangxi i Guangdong stał się głównym nurtem w tym czasie ,

W czasach dynastii Qing (1644 – 1911), Han ludzie nadal wolno ćwiczyć Kung Fu w grupach i Południowy Klasztor Shaolin stopniowo spada. Shaolin Temple na Mt. Songshan w Henan był pod ścisłym nadzorem. Nawet mnisi nie mieli prawo do wykonywania zawodu. Jednak niektóre prace na sztuki walki były powszechne w kręgach ludowych. W połowie i pod koniec dynastii, podstawowa klasyfikacja wewnętrznego i zewnętrznego Boxing Boxing powstała, podczas gdy nogi Północnej i Południowej Pięści stał się znany. Po pierwszym chińsko-brytyjskiej wojny opiumowej w 1840 roku wiele ludowych walki grupy artystyczne powstały, aby zapobiec brytyjska armia wejściem Guangdong. Wiele konkretnych gatunków w tym formularzu / intencji Boks (Xingyiquan), Hung Kuen, Południowa Shaolin Boxing, Wing Chun i Tai Chi zaczęły być również poprawie. Po 1864 roku Hung Kuen, w tym Hua Pięści i Osiem Diagram Boxing został wprowadzony do Jiangsu i Zhejiang obszarach.

Podczas Chińskiej Republiki Ludowej (1912 – 1949), Jingwu Gimnastyka Club, pierwszy niekomunistyczny rząd Kung Fu organizacja została założona przez Huo Yuanjia i Nong Jinsun. Później opracowano wiele oddziałów w Hongkongu, Makau, Singapurze, Malezji, Wietnamie i innych krajach.

Obecnie Chiny rząd ma tendencję do przywiązują większą wagę do tradycyjnego chińskiego Kung Fu, który został skompilowany w treści kursów. Każdego roku wiele występy i konkursy odbywają się zachęcić ludność cywilną do nauki i dziedziczą umiejętności. Różne grupy lub organizacje zostały założone dla lepszej reklamy i rozwijających się, takich jak Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki i chińskiej sztuki walki Association. Wiele szkół odpowiednio założona nauczać wszystkie rodzaje umiejętności, takich jak Wudang Sanfeng Szkoły Sztuk Walki i Sztuk Walki Shaolin Songshan Szkoły. Ponadto chińskie Kung Fu doszła do światowej scenie, aby przyciągnąć więcej osób zagranicznych cieszyć i uczyć się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>